V období zranenia – najťažšie obdobie z pozoruhodnej kariéry Djokoviča – vyhral len jeden titul. V tom čase sa toto jediné víťazstvo v Eastbourne zdalo byť výstrelom zotavovania pre 30-ročného Srba, ktorého forma sa dramaticky ponorila po víťazstve v roku 2016 na French Open (práve vtedy držal všetky tituly z aktuálnych ročníkov Grand Slamov) – ale dlhodobé zranenie lakťa zničili akékoľvek skutočné nádeje Djokoviča a Agassiho ako naozaj kvitnúceho partnerstva.
V jednom rozhovore po víťazstve French Open porovnal vzťah jeho a Agassiho ako vzťah otca a syna. Ak mi bude môcť pomôcť, pomôže. Je to jednoduché. Pri výchove detí ich učíte tak, aby vás potom nepotrebovali. To je cieľ.
Po ich konci spoločnej kariéry Agassi tvrdil, že často sme sami súhlasili, že nesúhlasíme. Prajem mu len to najlepšie napredovanie v kariére. Možno len špekulovať o kľúčových zdrojoch nesúhlasu, ale predpoklad je aj Agassiho časté cestovanie. Nie je žiadnym tajomstvom, že dvojica strávila veľké kusy svojho času od seba, pričom telefónne hovory boli hlavným zdrojom komunikácie. Agassi mal popri koučovanie aj dôležitú rodičovskú mentorskú úlohu, pričom ďalšie podnikateľské aktivity a rodinné záväzky boli tiež v hre. Odborníkom vždy bolo jasné, že nebude schopný úplne investovať svoj čas a úsilie do Djokovičovej kariéry.
V najťažšom období Djokovičovej kariéry vyšli na povrch špekulácie o jeho duševnom stave. Novak potrebuje úzku sieť ľudí, ktorí budú do neho investovať veľa času a energie. Tréner Simony Halepovej Darren Cahill dopredu vedel, že tento typ spolupráce nevydrží. Podľa neho si boli veľmi odlišní.
Novak Djokovič tak obnovil zmluvu so svojím bývalým trénerom, Slovákom Mariánom Vajdom, s ktorým už naplno trénujú a súťažia na antukových turnajoch. Nový začiatok je určite prínosom pre obe strany, rovnako aj pre Agassiho.